Prevence a přesná diagnostika

V ordinacích našeho dentálního centra klademe velký důraz na prevenci. Ta má zásadní význam pro udržení zdravého chrupu a krásného úsměvu. Pravidelné preventivní prohlídky spolu s profesionální ústní hygienou dokážou předejít většině problémů v ústní dutině.  Během preventivní prohlídky je kladen důraz nejen za zjištění přítomnosti zubního kazu, ale důkladná péče je věnována i parodontu a případným onemocněním ústních sliznic.

Pro detailnější diagnostiku zubního kazu a parodontálních onemocnění máme k dispozici ty nejmodernější přístroje.

Diagnodent je laserový přístroj, který zubní kaz zaznamená dříve než lékař při vyšetření okem nebo rentgenovým přístrojem. Přístroj vytváří červené světlo, které se odráží od zubních kazů. Reflektované světlo je vedeno zpět do přístroje a vyhodnocováno. Na základě červeného paprsku je možné diagnostikovat kazy již na mikroskopické úrovni a tím přesunout léčbu na úroveň prevence. Diagnodent vyhodnocuje výsledky nejen opticky, ale také akusticky, takže můžeme díky rozdílnému tónu slyšet, jak silně jsou zuby kazem napadeny. Toto stanovení diagnózy je vhodné nejen pro dospělé, ale zejména pro děti, protože je zcela bezbolestné.

Intraorální kamera. Kvalitní obraz získaný digitální kamerou pomáhá k efektivnější komunikaci s pacientem, kdy můžeme pomocí obrázků vysvětlovat každý krok ošetření a snadno motivovat pacienta k lepší spolupráci.

Digitální RTG(radioviziografie). Součástí každé zubní ordinace v našem detálním centru je kvalitní RVG přístroj, který umožňuje pořizování snímků zubů přímo na stomatologickém křesle. Díky digitalizaci celého procesu, je dávka záření pro pacienta pouze desetinová v porovnání s klasickým RTG, kdy se fotí na film.

Panoramatický rentgen slouží ke komplexní diagnostice stavu zubů, parodontu, čelistních kostí a části obličejového skeletu. Naše ordinace je vybavena nejmodernějším digitálním panoramatickým rentgenem Orthoralix firmy Gendex. Poskytujeme i rentgenování pacientů pro naše smluvní partnery.