dentalni_hygiena1Dentální hygiena

Chcete mít zdravé zuby a dásně? Bez dentální hygieny to nejde. Dentální hygienistka Vám zuby profesionálně vyčistí a provede instruktáž, jak o chrup správně pečovat.

Proč dentální hygiena?

Péče o chrup a dásně je velice důležitá, aby nevznikl zubní kaz nebo zánět dásní. Pravidelná a pečlivá domácí péče založená na informaci a instruktáži od Vašeho zubaře či hygienistky je jedinou spolehlivou cestou k udržení funkčního chrupu po celý život.


dentalni_hygiena2

Jaké metody používáme v ordinaci?

Odstranění zubního kamene – provádíme jej pomocí kyret a ultrazvukového přístroje. Je to základní ošetření dentální hygieny. Význam ošetření spočívá v prevenci a léčbě parodontititidy (parodontózy).

Air flow (laicky často nazývané „pískováním zubů“) – za pomoci speciálního přístroje Vám dentální hygienistka vysokotlakým proudem vody spolu s granulovaným práškem jedlé sody odstraní ze zubů pigmentace (skvrny od kávy, čaje, cigaret) a bakteriální zbytky. Po absolvování vyčištění zubů pomocí air-flow dojde k zesvětlení zubů, způsobené odstraněním nežádoucí pigmentace. Dle individuálního stavu se před ošetřením odstraní ze zubů zubní kámen (kyretami, případně ultrazvukovým přístrojem). Délka tohoto ošetření se pohybuje přibližně mezi 20–30 min.

Individuální přístup – výběr dentálních pomůcek pro domácí péči a instruktáž a nácvik použití

Bělení zubů – ordinační, domácí