Bělení zubů

Chcete i Vy jasnější a zářivější úsměv? Šetrná metoda bělení zubů Vám jistě pomůže!

Zažloutlá barva zubů může mít řadu příčin: konzumace potravin obsahujících barevné pigmenty (cola, káva, čaj), kouření tabáku nebo se tak mohou projevit úrazy nebo staré výplně, které způsobily odumření zubů.

Vhodnou metodu bělení zubů lze u každého pacienta zjistit až po důkladné zubní prohlídce a celkové diagnóze. Díky novým metodám však mohou mít po uzdravení chrupu zářivější úsměv všichni pacienti.

V naší ordinaci nabízíme metody ordinačního i domácího bělení zubů – Zoom!, Dash!, Nite White, Day White.

Popis procedury

Všechny metody ordinačního bělení zubů jsou určené k zesvětleni zubů pomocí kombinace hydrogen-peroxidového gelu a modrého světla s příměsí UV záření, které zlepšuje stupeň vybělení.

Během procedury po kompletní důkladné izolaci měkkých tkání dutiny ústní je na povrch zubů aplikován bělící gel. Zuby s naneseným gelem jsou exponovány světlem ze speciální lampy v procedurách, jejichž délka se liší dle zvolené a lékařem doporučené metody. V průběhu procedury je otvírání úst podpořené plastickým retraktorem a chráničem jazyka. Po ukončení procedury je veškerý gel odstraněn současně s izolací měkkých tkání. Před a po proceduře se stanovuje odstín zubů a je provedena fotodokumentace.

Délka trvání získané barvy zubů

Délka trvání získané barvy zubů velice souvisí s životním stylem pacienta. Běžná doba trvání je 1 – 3 roky. Trvání získané barvy silně ovlivňují dietní návyky, kouření, věk a nejvíce ústní hygiena. Profesionálně prováděná ústní hygiena v dentálním centru SKY DENT podpoří dlouhodobě trvající získaný výsledek. Bělení lze dle potřeby kdykoli opakovat.

Ukázka bělených zubů

beleni_zbub