Mikroskopická stomatologie je poměrně mladý obor v zubním lékařství. V našem dentálním centru však reagujeme na nejmodernější trendy ve světové stomatologii. Snažíme se naši práci neustále zkvalitňovat. Jednou z cest je i využití operačního mikroskopu při práci v ústní dutině.

Výhody použití mikroskopu při jednotlivých výkonech

 • Vyšetření chrupu
  můžeme rozeznat i sebemenší kazy, spáry u nedokonale zhotovených výplní, korunek, včas diagnostikovat fraktury a infrakce (naprasknutí) zubů.
 • Výplně
  dokážeme velice přesně odstranit všechnu zkaženou zubovinu a sklovinu a zcela precizně upravit zhotovenou výplň zubu. Výplň dokážeme vymodelovat do nejmenších detailů. Výsledkem je vysoce estetická (tedy nerozlišitelná) i funkční výplň.
 • Ošetření kořenových kanálků zubů – endodoncie
  Endodoncie je jedním z oborů, kde má použití operačního mikroskopu zcela zásadní význam. Vnitřní prostor zubu a kořenové kanálky jsou pro lidské oko bez optických pomůcek zcela nerozpoznatelné. Operační mikroskop nám umožňuje mít dokonalý přehled o vnitřním prostoru zubů (kořenových kanálcích). Můžeme tak kvalitně ošetřit zuby, které by jinak musely být vytrženy a dosahovat při ošetření úspěšnost přesahující 96%.
 • Chirurgické výkony (implantologie, sinus lift, augmentace, parodontologická chirurgie)
  omezíme pooperační obtíže pacienta, celé hojení je podstatně rychlejší
 • Protetika
  můžeme pracovat velmi přesně, nepoškodíme okolní tkáně jako je dáseň či sliznice. Mikroskop rovněž umožňuje velmi detailně zkontrolovat kvalitu otisku a přesnost práce. Pak můžeme zaručit dokonalý výrobek s dlouhodobou prognózou.

Vsadili jsme na kvalitu. Máme k dispozici mikroskop Leica M320 v nejvyšší možné výbavě.